DOĞUBAYAZIT TİCARET VE SANAYİ ODASINDA ÜYE TESCİL VE İLAN İŞLEMLERİ AYNI GÜN YAPILMAYA BAŞLANDI
DOĞUBAYAZIT TİCARET VE SANAYİ ODASINDA ÜYE TESCİL VE İLAN İŞLEMLERİ AYNI GÜN YAPILMAYA BAŞLANDI
DOĞUBAYAZIT Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ALİ EFE, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile çalışması tamamlanan ilanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak, uygulamaya başladıklarını söyledi.
Oda hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak adına yürüttükleri çalışmaların planlı bir şekilde devam ettiğini belirten DOĞUBAYAZIT TSO Yönetim Kurulu Başkanı ALİ EFE “Daha önce tescil edilen işlemler 10-15 gün içerisinde Ticaret Sicili Gazetesinde ilan ediliyordu. Yeni uygulama ile Ticaret Sicil Müdürlüğümüzce Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin tamamına yakınını elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne göndererek, aynı gün içerisinde gazetede yayınlanmasını sağlamaya başladık. Odamız, üyelerine en iyi hizmeti en hızlı şekilde vermeye yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.